Діяльність Мобільних консультаційних пунктів
При центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області працює 29 Мобільних консультаційних пунктів соціальної роботи в сільській місцевості та віддалених районах міст. Протягом I півріччя 2009 року Мобільними консультаційними пунктами з метою надання індивідуальної та групової психологічної, соціально-педагогічної, медико-соціальної допомоги щодо профілактики наркоманії, алкоголізму, ВІЛ/СНІДу, інфекцій, що передаються статевим шляхом, подолання шкідливих звичок, утвердження цінностей здорового способу життя, підготовки молоді до сімейного життя було здійснено 773 виїзди, якими охоплено 618 населених пунктів області.
Під час роботи Мобільних консультаційних пунктів міських, районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом I півріччя 2009 року проведено 1218 інформаційно-просвітницьких, навчальних групових заходів, якими охоплено 19231 особу, та надано 16374 індивідуальні консультації 8088 особам.
Спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працювали з такими категоріями осіб, як особи, що мають наркотичну, алкогольну залежність, учнівська молодь в оздоровчих, пришкільних таборах, сироти, особи з проблемами безробіття, з проблемами перебування у місцях позбавлення волі або відбування альтернативних видів покарань, особи, які повернулись з місць позбавлення волі, з ВІЛ-інфекцією, інвалідністю, які постраждали від насильства, в т. ч. сімейного, з проблемами безпритульності. Всього під час роботи з вказаними особами проведено 1290 групових заходів, якими охоплено понад 20 тис. осіб, надано 16480 індивідуальних послуг більше 8 тис. особам.
У I півріччі 2009 року роботою соціальних працівників області охоплено підлітків 15-17 років – 8326 осіб, 6614 дітей до 14 років, 5314 молодих осіб віком 18-35 років, 2165 осіб старше 35 років.
Під час виїздів Мобільних консультаційних пунктів розповсюджено понад 17 тис. примірників інформаційно-просвітницьких матеріалів на теми профілактики наркоманії, алкоголізму, ВІЛ/СНІДу, інфекцій, що передаються статевим шляхом, подолання шкідливих звичок, утвердження цінностей здорового способу життя.
Робота Мобільних консультаційних пунктів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області продовжується.
|