Неділя, 20.07.2025, 13:29
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Житомирський обласний центр соціальних служб для сім'ї, д...
Головна » Статті »

Про організацію та проведення II Всеукраїнського Фестивалю соціальних проектів

2009-08-17 12:56:38

Про організацію та проведення II Всеукраїнського Фестивалю соціальних проектів

У листопаді 2009 року Державна соціальна служба для сім’ї, дітей та молоді проводить II Всеукраїнський фестиваль соціальних проектів. Участь у Фестивалі можуть брати фізичні та юридичні особи, які розробили соціальний проект, який реалізовувався протягом поточного року або його реалізацію заплановано на наступний рік, якщо такий проект відповідає вимогам до соціальних проектів – учасників Фестивалю відповідно до

Положення про II Всеукраїнський Фестиваль соціальних проектів, затвердженого наказом Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді від 13.07.09 № 39 (додається).

Бажаючі взяти участь у Фестивалі до 07 вересня 2009 року подають Держсоцслужбі:

- заявку про участь у Фестивалі встановленого зразка;

- детальний опис соціального проекту (мета, зміст, очікувані результати, термін виконання, конкретні кроки реалізації тощо);

- презентацію соціальних проектів в електронному вигляді (PowerPoint), яка демонструватиметься на проекторах під час захисту проектів авторами.

Матеріали для презентації соціальних проектів мають бути подані в електронному та друкованому (паперовому) вигляді на адресу Держсоцслужби:

01030 м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 51б, а/с 110 тел. (044) 288-33-02

e-mail: post@dcssm.gov.ua

Додаток:

Положення про ІІ Всеукраїнський Фестиваль соціальних проектів

 

І. Загальні положення

 

1.1. Цим Положенням регламентується проведення ІІ Всеукраїнського Фестивалю соціальних проектів (далі – Фестиваль), які розроблені центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та їх партнерами, комерційними та громадськими організаціями, стосовно надання соціальних послуг сім’ям, дітям, та молоді, критерії визначення його переможців.

1.2. На Фестивалі представляються найкращі соціальні проекти, визначені за результатами проведення конкурсу.

1.3. Засновником Фестивалю є Державна соціальна служба для сім’ї, дітей та молоді, що діє у складі Мінсім'ямолодьспорту.

 

ІІ. Організація проведення Фестивалю

 

2.1. Для організації та проведення Фестивалю створюється робоча група.

 

2.2. Персональний склад робочої групи та її голова затверджуються наказом Держсоцслужби.

 

2.3. Робоча група є основним керівним органом Фестивалю, що:

 

- визначає концепцію, категорії учасників, види конкурсів, номінації, відзнаки і премії;

- затверджує програму Фестивалю, дату і місце проведення Фестивалю;

- координує співпрацю з регіональними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, їх партнерами, комерційними та громадськими організаціями з питань організації та проведення Фестивалю;

- організовує роботу конкурсної комісії та визначає її членів.

 

2.4. Соціальні проекти, які представляються на Фестиваль повинні відповідати наступним вимогам:

- нормам Законів України «Про соціальні послуги», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю»;

- спрямовуватися на розв'язання соціальних проблем;

- сприятиме забезпеченню якості надання соціальних послуг;

- передбачати ефективність форм і методів виконання проекту, а також очікуваний результат;

- передбачати впровадження механізмів взаємодії, активізації громади щодо надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах.

 

ІІІ. Фінансові умови

 

3.1. Фінансування Фестивалю здійснюється відповідно до п. 1.7 календарного плану реалізації програм та здійснення заходів Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді на 2009 рік, затвердженого наказом Мінсім’ямолодьспроту від 8.04.2008 р. № 1158 „Про затвердження календарного плану реалізації програм та здійснення заходів Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді на 2009 рік”, а також за рахунок інших коштів, не заборонених чинним законодавством.

3.2. Організатори мають право залучати додаткову фінансову та технічну допомогу, а також додаткові кошти для проведення Фестивалю.

ІV. Мета та завдання Фестивалю

 

4.1. Сутність Фестивалю полягає у залученні громади до вирішення соціальних проблем, зокрема, проблем сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Систематичне проведення Фестивалю сприятиме активізації діяльності громади щодо вирішення проблем дітей, сімей та молоді, а також популяризації соціально активного та відповідального бізнесу у суспільстві.

4.2. Метою Фестивалю є визначення та презентація найкращих соціальних проектів, спрямованих на надання соціальних послуг, що забезпечують ефективне розв'язання соціальних проблем дітей, молоді та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах; підвищення потенціалу міжсекторного партнерства та активізації ресурсів громади в наданні якісних соціальних послуг за місцем проживання.

4.3. Завданнями Фестивалю є:

- збільшення ініціатив та пропозицій місцевої громади щодо соціальної роботи;

- інформування населення щодо змісту соціальних послуг, їхньої ефективності у вирішенні складних життєвих ситуацій та місця отримання;

- залучення ресурсів громади до розвитку ринку соціальних послуг;

- популяризація здійснення соціальної роботи;

- виявлення і підтримка громадських організацій, які надають соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- виявлення і підтримка соціально відповідальних комерційних організацій;

- залучення соціально-активного бізнесу до здійснення соціальної роботи;

- популярізація інноваційних технологій здійснення соціальної роботи;

- творче спілкування фахівців із соціальної роботи, обмін досвідом;

- представлення кращих здобутків регіонів України у сфері надання соціальних послуг.

 

V. Основні тематичні розділи Фестивалю

5.1. Соціальні проекти-учасники Фестивалю повинні відповідати наступним темам:

- підвищення якості та доступності до професійних соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді безпосередньо у територіальних громадах;

- забезпечення раннього виявлення, обліку та здійснення соціальної роботи з різними категоріями сімей і осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах;

- забезпечення підготовки до самостійного життя, соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із числа учнів старших класів та випускників інтернатних закладів та осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- сприяння розвитку та функціонуванню сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- розвиток та підтримка волонтерського руху;

- формування здорового способу життя та профілактика соціально-небезпечних явищ у суспільстві;

- впровадження інноваційних технологій соціальної роботи.

 

5.2. До участі у Фестивалі допускаються соціальні проекти, спрямовані на розв’язання актуальних суспільних проблем на всеукраїнському, регіональному та місцевому рівнях.

VI. Учасники Фестивалю

 

6.1. Участь у Фестивалі можуть брати фізичні та юридичні особи, які розробили соціальний проект, який реалізовувався протягом поточного року або його реалізацію заплановано на майбутній рік, якщо такий проект відповідає Вимогам до соціальних проектів-учасників Фестивалю.

6.2. Кожен з учасників може подати на конкурс не більше двох соціальних проектів протягом одного року.

 

VІI. Вимоги до соціальних проектів-учасників Фестивалю

 

7.1. Усі соціальні проекти, надіслані на Фестиваль, повинні бути спрямованими на вирішення актуальних суспільних проблем або втілення задумів, що відповідають основним тематичним розділам Фестивалю; бути тривалими у часі, мати мету, завдання, повну або часткову фінансову та технічну базу, термін виконання та конкретні кроки реалізації; демонструвати кінцевий/очікуваний результат його проведення.

7.2. Усі проекти-учасники Фестивалю повинні відповідати Законам України «Про соціальні послуги» та «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», та не суперечити іншим вимогам чинного законодавства.

7.3. Для участі у Фестивалі необхідно надати Робочій групі:

- зразки друкованої продукції, що наочно відображають сутність соціального проекту, які під час Фестивалю будуть розміщені на виставкових стендах;

- заявку про участь у Фестивалі;

- детальний опис соціального проекту;

- презентацію соціальних проектів в електронному вигляді (PowerPoint), яка демонструватиметься на проекторах під час захисту проектів авторами.

 

VІІI. Етапи проведення Фестивалю

 

8.1. Фестиваль передбачає ІІІ етапи.

 

- І етап. Оголошення конкурсу, організація та проведення збору соціальних проектів-учасників.

Конкурс оголошується наказом Держсоцслужби та проходить до 7 вересня 2009 року.

Оголошення про конкурс подається через республіканський АР Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, засоби масової інформації та через сайт Держсоцслужби www.dcssm.gov.ua.

 

- ІІ етап. Визначення найкращих соціальних проектів.

 

До 28 вересня 2009 року робоча група Фестивалю оцінює усі надіслані на Фестиваль соціальні проекти та визначає проекти-переможці. Інформація про результати роботи робочої групи буде надіслана учасникам до 8 жовтня 2009 року та розміщена на сайті Держсоцслужби.

 

- ІІІ етап. Проведення ІІ Всеукраїнського Фестивалю соціальних проектів.

 

Соціальні проекти, які перемогли у конкурсі, будуть представлені на ІІ Всеукраїнському Фестивалі соціальних проектів, проведення якого заплановано на листопад 2009 року у м. Київ. Кожному автору соціального проекту-учасника Фестивалю буде надана можливість протягом 10-15 хвилин презентувати свій соціальний проект на Фестивалі, куди будуть запрошені високопосадовці, відомі громадські та політичні діячі та засоби масової інформації.

 

IX. Очікувані результати Фестивалю

9.1. Очікуваними результатами проведення Фестивалю є:

- підвищення ефективності розв'язання соціальних проблем дітей, молоді та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- підвищення потенціалу міжсекторного партнерства;

- активізації діяльності громади в наданні якісних соціальних послуг за місцем проживання;

- збільшення ініціатив та пропозицій місцевої громади щодо соціальної роботи;

- інформування населення щодо змісту соціальних послуг, їхньої ефективності у вирішенні складних життєвих ситуацій та місця отримання;

- залучення ресурсів громади до розвитку ринку соціальних послуг;

- популяризація здійснення соціальної роботи;

- виявлення і підтримка громадських організацій, які надають соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- виявлення і підтримка соціально відповідальних комерційних організацій;

- залучення соціально-активного бізнесу до здійснення соціальної роботи;

- популярізація інноваційних технологій здійснення соціальної роботи;

- творче спілкування фахівців із соціальної роботи, обмін досвідом;

- представлення кращих здобутків регіонів України у сфері надання соціальних послуг;

- збільшення кількості розроблених та впроваджених проектів, які спрямовані на вирішення проблем сімей, дітей та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах.

 

Х. Прикінцеві положення

10.1. Організатори Фестивалю залишають за собою право використовувати усі матеріали надіслані на Фестиваль у підготовці та виданні інформаційних матеріалів, публікацій, соціальній рекламі тощо.

10.2. Подані на Фестиваль матеріали авторам не повертаються.

 

Директор Н.Л. Лук’янова

 

Додаток до Положення

про ІІ Всеукраїнський Фестиваль

соціальних проектів

 

 

Заявка

на участь у ІІ Всеукраїнському Фестивалі соціальних проектів

 

1. Прізвище, ім'я та по батькові учасника Фестивалю

____________________________________________________________________________________________________________________________

2. Дата народження ____________________________________________

3. Місце роботи/навчання_______________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

4. Місце проживання___________________________________________

______________________________________________________________

5. Домашній (мобільний) телефони ______________________________

______________________________________________________________

6. Електронна пошта ____________________________________

 

7. Перелік додатків, поданих на фотоконкурс

 

 

№ Назва додатку

 

 

 

 

 

 

 

Дозволяю використовувати матеріали надіслані на Фестиваль у підготовці та виданні інформаційних матеріалів, публікацій, виготовленні соціальної реклами тощо. З умовами Положення про ІІ Всеукраїнський Фестиваль соціальних проектів ознайомлений та згоден.

 

 

 

«______»___________2009 р. Підпис__________________

 

 

 

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Категорія: | Додав: vera (15.10.2009)
Переглядів: 475 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2025