Неділя, 20.07.2025, 13:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Житомирський обласний центр соціальних служб для сім'ї, д...
Головна » Статті »

Ток-шоу «Здорова молодь-надбання громади»

За ініціативи Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, при сприянні міської ради, міськрай ТМО у міському палаці культури пройшло ток-шоу «Здорова молодь-надбання громади». Його учасниками стали освітяни, лікарі, спортсмени, представники міської влади, члени громадських організацій, батьки, учнівська та студентська молодь міста.

Тема розмови – стан здоров’я міської учнівської та студентської молоді, фактори, що впливають на нього; формування навичок здорового способу життя; фізична активність як важливий чинник формування здорового способу життя; запобігання шкідливим звичкам у молоді, таким як куріння, алкоголізм та наркоманія; толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей. Ведуча ток-шоу – директор міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Борис – представила експертну групу, до складу якої увійшли: заступник міського голови Валентина Титяневич, головний лікар міськрай ТМО Василь Борис, завідувач педіатричної служби дитячої поліклініки Петро Дуда, заступник директора медичного коледжу Людмила Колесник, завідувачка відділу райСЕС Людмила Пасічник та начальник відділу охорони здоров’я міської ради Любомир Дутчак.

На початку жовтня серед молоді та студентів промислово-економічного технікуму, медичного та економіко-гуманітарного коледжів проводилось опитування щодо ставлення до здорового способу життя, фізичної активності та наявності шкідливих звичок. В опитуванні взяли участь більше 400 молодих людей. Його результати аналізувалися протягом всього ток-шоу. Захід був побудований на виступах лікарів, вчителів, представників громадських організацій, працівників міської ради та обговоренні того чи іншого питання присутніми – експертною групою, молоддю, батьками та відповідними спеціалістами.

Аналізуючи стан здоров’я міських дітей, завідувачка денного стаціонару для дітей міськрай ТМО Лариса Демчук зазначила, що у школярів найпоширенішими є хвороби системи кровообігу, кістково-м’язевої системи та травлення. Останнім часом набагато збільшилась кількість дітей, які мають остеохандроз, сколіоз, деформацію грудної клітки. Ці хвороби пов’язані з малорухливим способом життя школярів, носінням шкільних сумок на одному плечі та іншими факторами. Лікарі наполегливо радять батькам обмежувати своїх дітей у користуванні комп’терною технікою. За рекомендаціями спеціалістів дошкільнята та учні школи повинні проводити за комп’ютером від 30 хв. до 2 годин за день.

Про нові методи роботи поділилися з присутніми заступник директора СШ № 4 Ольга Кубашевич та шкільний педіатр Анастасія Масєсова. Цей заклад є «Школою сприяння здоров’ю». В школі проводять так звані «години здоров’я» на свіжому повітрі, музичні паузи, у початкових класах – фізкульт-хвилинки. У шкільній їдальні діти мають змогу отримувати фіточаї.

Результат опитування присутніх, яке провела член експертної групи Валентина Титяневич, показав, що тільки 20 % з них рухаються до 5 годин в день, а інші 80 % у русі проводять лише 1 годину.

Завідувачка ДНЗ №16 – єдиного в області садочка компенсуючого типу – Ванда Пашківська поділилася досвідом методики природного загартування дошкільнят, яку розробили працівники садочка. Члени експертної групи внесли пропозицію, щоб методисти садочка навчали батьків загартовувати дітей і в домашніх умовах.

Другий блок ток-шоу пройшов під назвою «Профілактика тютюнопаління, алкоголю, наркотиків, ВІЛ/СНІДу». Невтішна статистика прозвучала з виступів лікаря-пульманолога та лікаря-нарколога міськрай ТМО. За їх словами, в нашій країні курить кожний другий чоловік та кожна п’ята жінка. Великою проблемою стає дитячий пивний алкоголізм. Згідно результатів опитування, 33,8 % міських студентів можуть придбати наркотики на дискотеках, у гуртожитках та друзів. На обліку в міськрайТМО офіційно зареєстровано 111 наркозалежних.

Лікар-інфекціоніст Ірина Дідик звернула увагу присутніх на важливість статевого виховання у сім’ї. Адже передача ВІЛ/СНІДу статевим шляхом на першому місці серед всіх шляхів зараження цією хворобою. Толерантно ставитися до ВІЛ-інфікованих людей закликала голова громадської організації Наталія Нагорнюк. Всі присутні мали змогу прослухати звуковий запис з історіями людей, хворих на СНІД, та проханням не відгороджуватися від їхніх проблем.

Андрій Іванов, який очолює незалежну церкву повного Євангелія „Ранкова зірка“ ознайомив з роботою чоловічого та жіночого центрів реабілітації для колишніх нарко- та алкозалежних, який діє для жителів міста та району в с. Ярунь. Члени церковної громади готові прийти на допомогу кожному, хто цього потребує.

Під час ток-шоу прозвучало багато ідей та пропозицій, які стануть складовими майбутньої міської Програми виховної роботи з молоддю на 2010-2015 роки. Присутні були одностайні в тому, щоб порушена тема мала продовження за участю медиків, освітян, психологів на загальноміських батьківських зборах.
Категорія: | Додав: vera (29.10.2009)
Переглядів: 572 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2025