Понеділок, 21.07.2025, 03:32
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Житомирський обласний центр соціальних служб для сім'ї, д...
Головна » Статті »

Батьки-вихователі підвищують кваліфікацію
Батьки-вихователі підвищують кваліфікацію

З 21 по 24   вересня  2009 року Житомирським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій обласної державної адміністрації організовано та проведено навчання  16 батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, які працюють понад два роки, з метою підвищення кваліфікації. Готуючись до проведення навчання, спеціалісти обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  ретельно вивчали проблемні питання дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, багатьох з них відвідали особисто напередодні навчання. Враховуючи запити і побажання, до проведення навчання були запрошені кваліфіковані фахівці, які разом з працівниками обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводили навчання батьків-вихователів. Цікавими  і дуже необхідними для себе батьки відзначають заняття „Формування життєвої компетентності дитини та підготовка її до самостійного життя”, „Методи сімейного виховання”,  „Соціально-психологічні фактори становлення особистості дитини”, проведені  Костюшком Ю.О. – доцентом Житомирського державного університету ім.. І.Я. Франка,  кандидатом педагогічних наук,  Заброцьким М.М. – професором, завідувачем кафедри педагогіки і психології обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидата педагогічних наук.  Відповіді на дуже важливі питання, які стосуються  здоров’я дітей, виявлення патологій розвитку, забезпечення необхідного лікування, профілактики захворювань, специфіки виховання дітей з особливостями психічного розвитку батьки отримали під час зустрічей із високо професійними фахівцями-медиками Шевченко Т.В. – головним педіатром управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Турковою Г.О. – завідуючою медико-генетичною консультацією обласного центру охорони здоров’я матері та дитини, Ларченком  О.В. – заступником головного лікаря  обласного наркологічного диспансеру. Досконало і доступно висвітила тему „Нормативно-правові засади державної політики щодо соціального захисту дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування” Балагуц Н.І. – начальник відділу державних соціальних допомог головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації. Також батьки одержали чудову нагоду проконсультуватись у практичних психологів Дячук Т.В. та Старовойтової Н.С.

Під час проведення навчання батьки обмінювались досвідом виховання дітей,  спільно обговорювали проблеми та колективно намагались знайти шляхи виходу із складних життєвих ситуацій, які виникають в процесі виховання дітей із складним соціальним досвідом.

Батьки охоче поділись своїми досягненнями та позитивними  результатами.  Ось деякі з них.

Дитячий будинок Каратаєвої Наталії Михайлівни  та Лобазова  Володимира Сергійовича з Новоград-Волинського району створений у 2005 році. В ньому виховуються 6 дітей-вихованців. Старша Інна в цьому році стала студенткою Ярунського технікуму землевпорядкування.  Троє сестричок, Ольга, Галина та Надія, нещодавно вибули з дитячого будинку сімейного типу – вони повернулись в сім’ю біологічних батьків, які поновились у батьківських правах. В цьому є велика заслуга батьків-вихователів, в першу чергу, Наталії Михайлівни.  Вона і надалі продовжує опікуватись цією сім’єю, всіляко допомагає дітям і батькам.

У 2008 році цей дитячий будинок сімейного типу став переможцем обласного конкурсу „Моє квітуче Полісся”, запровадженого обласною радою жінок, одержав Почесну грамоту та цінний подарунок  за найкращу садибу.

Гордістю батьків-вихователів  є також і те, що у 2008 році їх син Валерій разом з дружиною Валентиною ,   за прикладом батьків , створили  прийомну сім’ю – взяли на виховання  двох дітей.

 

Дитячий будинок сімейного типу Адамович Галини Михайлівни із Червоноармійського району  створений понад два з половиною роки тому назад. В ньому виховуються 6 дітей. Сніжана і В’ячеслав вже студенти Житомирського державного університету ім.. І.Я. Франка, вони добре навчаються, мають чіткі життєві орієнтири.  Оля, Сергій, Іван та Микола навчаються у школі. І невідомо, в чому  для матері більша радість: у відмінних та добрих оцінках студентів, чи досягненнях молодших, які від посередніх оцінок, хоча і дуже поступово, але піднімаються до оцінок добрих. Оля добре співає, вона шкільна артистка, вже брала участь у багатьох концертах, навіть виступала на  дитячому святі  в обласному центрі. Найкраще їй вдається пісня про маму.

 

Недашківські  Наталія Валентинівна та Олександр Михайлович з гордістю розповідали про те, що у цьому році їх успішна прийомна сім’я, створена у 2007 році, одержала статус дитячого будинку сімейного типу,  в якому  виховується 5 дітей. Це перший дитячий будинок сімейного типу у їхньому рідному Баранівському  районі, а в  Житомирській області  - вже 27-ий.

 

Мойсеєнко Ольга Миколаївна та Гончар Микола Миколайович з м. Коростеня виховують 5 дітей. І хоча це  зовсім непросто, адже їх вихованцям всього  від 6 до 11 років, Ольга Миколаївна встигає займатись громадською роботою:  за її ініціативи  в місті створено об’єднання сімей, які опікуються дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування „Берегиня дітей Коростеня”.

 

Дитячий будинок сімейного типу  Ковчан  Тетяни Василівни з Новоград-Волинського району найчисленніший серед усіх, хто приїхав на навчання: в ньому виховується 10 дітей. Найбільшим досягненням Тетяна Василівна вважає те, що  за два роки вдалось створити сім’ю, діти почали відчувати себе членами однієї родини. В цьому році всі відвідують гуртки, клуби за інтересами, адже мати-вихователька намагається зробити все для того, щоб у дітей розвивались здібності, були різнобічні заняття та інтереси.

Категорія: | Додав: vera (15.10.2009)
Переглядів: 572 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2025