Понеділок, 21.07.2025, 12:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Житомирський обласний центр соціальних служб для сім'ї, д...
Головна » Статті »

Круглий стіл "ВІЛ/СНІД - проблеми сьогодення" у Володарськ-Волинському районі
Круглий стіл "ВІЛ/СНІД - проблеми сьогодення" у Володарськ-Волинському районі

Україна є державою з найбільш гострою ВІЛ-епідемією в Європі і країною, де епідемія зростає загрозливими темпами, випереджаючи вражені ВІЛ держави світу.

Володарськ-Волинський район не є винятком з даної проблеми. Станом на 01.10.09р. за офіційними даними у Володарськ-Волинському районі зареєстровано 15 ВІЛ-інфікованих  осіб, з них 5 дітей.  Але реальна статистика значно гірша, адже далеко не всі проходять медичне обстеження і знають про те, що вони є інфікованими. Внаслідок  поширення епідемії ВІЛ та її зв’язку з наркоманією, туберкульозом, бідністю, іншими факторами вразливості населення існує потреба у наданні допомоги, насамперед, соціально незахищеним категоріям населення,  в активізації профілактичної роботи всіма зацікавленими організаціями.

З метою обміну досвідом роботи з даного напрямку, обговорення проблемних питань у профілактиці та запобіганні ВІЛ/СНІДу, налагодження співпраці між організаціями різних форм власності задля розширення спектру діяльності у наданні послуг особам, які живуть з ВІЛ, вражені туберкульозом, Володарськ-Волинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів 09 жовтня 2009 року круглий стіл «ВІЛ/СНІД – проблеми сьогодення» за участю лікаря-інфекціоніста Кліванської Г. О. та лікаря фтизіатра Олексів С. О. центральної районної лікарні, лікаря санепідемстанції району Закірової І. О., начальника відділу освіти райдержадміністрації Ковальчук Л. В., начальника управління праці та соціального захисту населення  райдержадміністрації Шишук О. П. та начальника відділу культури і туризму  райдержадміністрації Ковальчук В. В. 

Директор Володарськ-Волинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Осадчук Н.П. зазначила, що в центрі розроблені заходи  на виконання районної програми профілактики ВІЛ/СНІДу, які включають проведення занять з молоддю, підлітками та їх батьками, конкурсу малюнків, плакатів та творів «За здоровий спосіб життя», навчальних семінарів з вчителями валеології, заступниками з виховної роботи, виготовлення та розповсюдження соціальної реклами, проведення інформаційних кампаній, відеолекторіїв тощо. За 9 місяців 2009 року проведено 41 профілактичний груповий захід (охоплено 708 чол.) В цьому році Володарськ-Волинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вперше працює з сім'ями , члени яких вражені ВІЛ-інфекцією. Такий діагноз навіть в дієздатних і стабільних сім’ях викликає кризу.  Перш за все, життя  сім’ї втрачає звичний ритм, виникає певна  соціальна ізоляція. Мають місце проблеми статевого життя, труднощі з подоланням наслідків, пов’язаних з ВІЛ, в певній мірі, втрачаються соціальні зв’язки. Тому спеціалісти Володарськ-Волинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді намагаються врегульовувати внутрішнє і зовнішнє середовище сім'ї - з одного боку , підтримують сімейні стосунки, з іншого – навчають як жити з оточуючими.

Якщо ж говорити про конкретну допомогу таким сім’ям, то Володарськ-Волинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сприяє в отриманні матеріальної допомоги, надає підтримку одягом, взуттям, продуктами харчування, допомагає в оформленні документів на отримання соціальних виплат, реєстрації дитини. Спеціалісти центру  навіть навчають членів сімей соціально-побутовим навичкам. Наразі  вони тісно співпрацюють з Володарськ-Волинською центральною районною лікарнею у наданні соціально-медичних послуг ВІЛ-інфікованим мамам та їх дітям.

Лікар-інфекціоніст Кліванська Г. О. – завідувачка кабінетом анонімного обстеження на ВІЛ, піднімала питання добровільного обстеження саме осіб „групи ризику” та належного фінансування Програми профілактики ВІЛ/СНІДу.

“Туберкульоз – це споріднена хвороба ВІЛ/СНІДу, і так само має соціальні корені”,  – звучало у виступі районного фтизіатра Олексів С. О. Раннє виявлення, проба Манту, допоможе в лікуванні хворих, про що мають знати, насамперед,  батьки. Крім того, є необхідність проведення роз’яснювальної роботи з цього приводу серед освітян, оскільки в школах робиться туберкулінодіагностика.

Досвідом роботи педагогів з питань запобігання та подолання соціально-небезпечних хвороб поділилась начальник відділу освіти райдержадміністрації Ковальчук Л. В. та запропонувала запровадити щоквартальне навчання вчителів валеології за участю медпрацівників.

Як підсумок круглого столу,  були виділені та обговорені чотири основні напрямки діяльності з питань профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу:

1 – проведення практичних навчальних семінарів для зацікавлених фахівців за участю спеціалістів обласного центру СНІДу;

2 – забезпечення проведення інформаційних кампаній з питань ВІЛ/СНІДу;

3 – надання якісних соціальних послуг відповідно до стандартів у сфері ВІЛ/СНІДу різним категоріям населення; 

4 – забезпечення здійснення соціального супроводу осіб з ВІЛ-інфекцією.  

Категорія: | Додав: vera (15.10.2009)
Переглядів: 586 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2025